All Products
-
Rubber track undercarriage
-
Steel track undercarriage
-
GM radial piston Hydraulic Motor
-
A2FE high speed Hydraulic Motor
-
NHM Series Hydraulic Motor
-
GW series Hydraulic Winch
-
A2FM Series Hydraulic Motor
-
Orbital Hydraulic Motor
-
MS hydraulic motor (Poclain)
-
A6VM hydraulic motor
-
Small Hydraulic Winch (BG series)
-
GH series Hydraulic Winch
-
High Speed Hydraulic Winch (AF series)
-
Free Fall Hydraulic Winch
-
Recovery hydraulic winch
-
Planetary gearbox
-
Hydraulic Transmission
-
Track drive gearbox
-
Final drive gearbox (Rexroth GFT series)
-
Swing drive gearbox
-
Wheel drive gearbox
-
Winch Drive Gearbox GFT-W series
-
Catalogue
-
Hoist gearbox
-
QJM Series Hydraulic Motor
-
Dual displacement motor
Keywords [ 20 ton hydraulic winch ] match 171 Products.
40 ton pulling hydraulic winch recovery winch towing winch truck winch pulling winch
| Capacity: | 40 TON |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | ATV/UTV |
custom built 20 ton/200KN marine winch dredger winch
| Pull Force: | 20000kgs/200KN/20TON Hydraulic Winch |
|---|---|
| Rope Speed: | 0-200m/min |
| Dimension: | Custom Built |
Manufacturer of 10 ton Free fall hydraulic winch
| Capacity: | 100KN/10 TON |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | PILING RIG |
free fall hydraulic winch (pull force: 20 ton)
| Capacity: | 20 Ton Pull Force |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | Mining Machinery |
custom built 10 ton Free fall hydraulic winch (manufacturer of winch)
| Capacity: | 100KN/10 TON |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | PILING RIG |
high quality 2.5 ton/25KN compact hydraulic winch (TYPE: BG2500)
| Pull Force: | 2500kg/25KN/2.5TON |
|---|---|
| Driving Motor: | OMS250 |
| Static Braking Torque: | 1200Nm |
custom built hydraulic winch (1-100 ton)
| Used As: | Hoisting Hydraulic Winch/marine Winch/dredger Winch |
|---|---|
| Pull Force: | 1-100 Ton |
| Driven By: | High Speed Hydraulic Motor |
high quality high speed hydraulic winch with 30 ton pull force
| Used As: | Hoisting Hydraulic Winch/marine Winch/dredger Winch |
|---|---|
| Pull Force: | 1-100 Ton |
| Driven By: | High Speed Hydraulic Motor |
Manufacturer of Free fall hydraulic winch
| Capacity: | 1-60 Ton |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | Piling Rig, Drilling Rig, Marine, Etc. |

