All Products
-
Rubber track undercarriage
-
Steel track undercarriage
-
GM radial piston Hydraulic Motor
-
A2FE high speed Hydraulic Motor
-
NHM Series Hydraulic Motor
-
GW series Hydraulic Winch
-
A2FM Series Hydraulic Motor
-
Orbital Hydraulic Motor
-
MS hydraulic motor (Poclain)
-
A6VM hydraulic motor
-
Small Hydraulic Winch (BG series)
-
GH series Hydraulic Winch
-
High Speed Hydraulic Winch (AF series)
-
Free Fall Hydraulic Winch
-
Recovery hydraulic winch
-
Planetary gearbox
-
Hydraulic Transmission
-
Track drive gearbox
-
Final drive gearbox (Rexroth GFT series)
-
Swing drive gearbox
-
Wheel drive gearbox
-
Winch Drive Gearbox GFT-W series
-
Catalogue
-
Hoist gearbox
-
QJM Series Hydraulic Motor
-
Dual displacement motor
Keywords [ final drive gearbox planetary gearbox ] match 123 Products.
track drive gearbox GFT60T3 7252 I=94,8 from China factory (interchanged with Rexroth GFT60T3 planetary gearbox)
| Material: | Forging Material Planetary Gearbox |
|---|---|
| Max Output Torque: | 60000Nm |
| Ratio: | On Request |
track drive gearbox GFT60T3 7255 I=139,9 from China factory (interchanged with Rexroth GFT60T3 planetary gearbox)
| Material: | Forging Material Planetary Gearbox |
|---|---|
| Max Output Torque: | 60000Nm |
| Ratio: | On Request |
Rexroth GFT of GFT13T2,GFT17T2,GFT17T3,GFT24T3,GFT36T3,GFT50T3,GFT60T3,GFT110T3,GFT220T3,GFT330T3 planetary gearbox
| Material: | Forging Material Planetary Gearbox |
|---|---|
| Max Output Torque: | 1000-450,000Nm |
| Ratio: | On Request |
planetary gearbox GFT60T3 7183 for track drive gearbox application
| Material: | Forging Material Planetary Gearbox |
|---|---|
| Max Output Torque: | 60000Nm |
| Ratio: | On Request |
high quality 80000-110000Nm Rexroth planetary Gearbox GFT80T3 GFT110T3 for track undercarriage application
| Material: | Forging Material Planetary Gearbox |
|---|---|
| Max Output Torque: | 50000-160000Nm |
| Ratio: | On Request |
planetary gearbox GFT60T3 7183 for track drive gearbox application
| Material: | Forging Material Planetary Gearbox |
|---|---|
| Max Output Torque: | 60000Nm |
| Ratio: | On Request |
track drive gearbox GFT50T3 9285 (rexroth gearbox with torque 50000Nm)
| Material: | Forging |
|---|---|
| Max Output Torque: | 50000Nm |
| Ratio: | On Request |
rexroth planetary gearbox rexroth Final drive gearbox GFT60T2 GFT60T3 series planetary gearbox
| Type: | Rexroth Planetary Gearbox For Track Drive |
|---|---|
| Replace: | Rexroth GFT Travel Drive Gearbox |
| Torque: | 10000-450000Nm |
Rexroth Gft110t2 Gft110t3 Planetary Gearbox for Track Drive gearbox application
| Material: | Planetary Gearbox For Track Drive Application |
|---|---|
| Replace: | Rexroth GFT07/10/17/24/26/40/45/50/60/80/110/160/220/330/450 Series Planetary Gearbox |
| Torque: | 1000-450000Nm |
REXROTH planetary gearbox track drive gearbox GFT110T3 series gearbox from china factory
| Material: | Planetary Gearbox For Track Drive Application |
|---|---|
| Replace: | Rexroth GFT110T3 Series Planetary Gearbox |
| Torque: | 110000Nm |

