All Products
-
Rubber track undercarriage
-
Steel track undercarriage
-
GM radial piston Hydraulic Motor
-
NHM Series Hydraulic Motor
-
A2FE high speed Hydraulic Motor
-
GW series Hydraulic Winch
-
A2FM Series Hydraulic Motor
-
Orbital Hydraulic Motor
-
MS hydraulic motor (Poclain)
-
A6VM hydraulic motor
-
Small Hydraulic Winch (BG series)
-
GH series Hydraulic Winch
-
High Speed Hydraulic Winch (AF series)
-
Free Fall Hydraulic Winch
-
Recovery hydraulic winch
-
Planetary gearbox
-
Hydraulic Transmission
-
Track drive gearbox
-
Final drive gearbox (Rexroth GFT series)
-
Swing drive gearbox
-
Winch Drive Gearbox GFT-W series
-
Wheel drive gearbox
-
Catalogue
-
Hoist gearbox
-
QJM Series Hydraulic Motor
-
Dual displacement motor
Keywords [ winch hydraulic motor ] match 337 Products.
high quality winch drive gearbox GFT24W3 4000 from china manufacturer of planetary gearbox
| Material: | Forging Material Planetary Gearbox |
|---|---|
| Max Output Torque: | 24000Nm |
| Ratio: | On Request |
high quality hydraulic winch motor from china
| Type: | Hydraulic Motor |
|---|---|
| Nature Of Business: | Manufacturer, Factory |
| Replace: | SAI GM Motor, Intermot NHM Motor, Rexroth A2FM Motor, Rexroth A2FE Motor, Danfoss OMP, OMR, OMS, OMT, OMV Orbital Motor |
hot sell recovery hydraulic winch for 4x4 off road/ truck /trailer / wrecker
| Capacity: | 1-50 Ton |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | ATV/UTV |
1-60 ton recovery hydraulic winch for sell
| Capacity: | 1-50 Ton |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | ATV/UTV |
4 ton worm gear hydraulic winch / pulling winch / truck winch/ towing winch / wrecker winch
| Used As: | Pulling Winch, Recovery Winch |
|---|---|
| Applied For: | Recovery Vehicles, Truck, Loader, Wrecker, Tractors, Etc. |
| Pull Force: | 1-40 Ton / 10-400KN |
8 ton worm gear hydraulic winch / pulling winch / truck winch/ towing winch / wrecker winch
| Used As: | Pulling Winch, Recovery Winch |
|---|---|
| Applied For: | Recovery Vehicles, Truck, Loader, Wrecker, Tractors, Etc. |
| Pull Force: | 1-40 Ton / 10-400KN |
5 ton worm gear hydraulic winch / pulling winch / truck winch/ towing winch / wrecker winch
| Used As: | Pulling Winch, Recovery Winch |
|---|---|
| Applied For: | Recovery Vehicles, Truck, Loader, Wrecker, Tractors, Etc. |
| Pull Force: | 1-40 Ton / 10-400KN |
3 ton worm gear hydraulic winch / pulling winch / truck winch/ towing winch / wrecker winch
| Used As: | Pulling Winch, Recovery Winch |
|---|---|
| Applied For: | Recovery Vehicles, Truck, Loader, Wrecker, Tractors, Etc. |
| Pull Force: | 1-40 Ton / 10-400KN |
high quality 0.5 ton/5KN compact hydraulic winch (TYPE: BG500)
| Pull Force: | 500kgs/5KN/0.5TON |
|---|---|
| Rope Speed: | 33m/min |
| Rope Capacity: | 6mm@60m |
high quality 1 ton/10KN compact hydraulic winch (TYPE: BG1100)
| Pull Force: | 1000kg/10KN/1TON |
|---|---|
| Driving Motor: | OMR200 |
| Static Braking Torque: | 420Nm |

