All Products
-
Rubber track undercarriage
-
Steel track undercarriage
-
GM radial piston Hydraulic Motor
-
NHM Series Hydraulic Motor
-
A2FE high speed Hydraulic Motor
-
GW series Hydraulic Winch
-
A2FM Series Hydraulic Motor
-
Orbital Hydraulic Motor
-
MS hydraulic motor (Poclain)
-
A6VM hydraulic motor
-
Small Hydraulic Winch (BG series)
-
GH series Hydraulic Winch
-
High Speed Hydraulic Winch (AF series)
-
Free Fall Hydraulic Winch
-
Recovery hydraulic winch
-
Planetary gearbox
-
Hydraulic Transmission
-
Track drive gearbox
-
Final drive gearbox (Rexroth GFT series)
-
Swing drive gearbox
-
Winch Drive Gearbox GFT-W series
-
Wheel drive gearbox
-
Catalogue
-
Hoist gearbox
-
QJM Series Hydraulic Motor
-
Dual displacement motor
Keywords [ winch hydraulic motor ] match 335 Products.
Lifting Equipment 2/3/4/5/6/8/10/12/15/20/30 Ton Hydraulic Winch for Truck/Tractor/Drilling Rig/Excavator/Marine Boat/Cr
| Pull Force: | 500-60,000kgs |
|---|---|
| Rope Speed: | 0-200m/min |
| Dimension: | Custom Built |
high quality Drilling Rig Hydraulic Winch For Sell
| Pull Force: | 500-60,000kgs |
|---|---|
| Rope Speed: | 0-200m/min |
| Dimension: | Custom Built |
high quality 0.5 ton/5KN compact hydraulic winch (TYPE: BG500)
| Pull Force: | 500kgs/5KN/0.5TON |
|---|---|
| Rope Speed: | 33m/min |
| Rope Capacity: | 6mm@60m |
high quality 1 ton/10KN compact hydraulic winch (TYPE: BG1100)
| Pull Force: | 1000kg/10KN/1TON |
|---|---|
| Driving Motor: | OMR200 |
| Static Braking Torque: | 420Nm |
high quality 2 ton/20KN compact hydraulic winch (TYPE: BG2000)
| Pull Force: | 2000kg/20KN/2TON |
|---|---|
| Driving Motor: | OMR250 |
| Static Braking Torque: | 820Nm |
high quality 3.7 ton/37KN compact hydraulic winch (TYPE: BG3700)
| Pull Force: | 3700kg/37KN/3.7TON |
|---|---|
| Driving Motor: | OMT-315 |
| Static Braking Torque: | 1200Nm |
winch manufacturer slewing crane hydraulic winch (TYPE: BG2000)
| Pull Force: | 2000kg/20KN/2TON |
|---|---|
| Name: | Crane Hydraulic Winch |
| Email: | Kemercn@hotmail.com |
Recovery hydraulic winch pulling winch wrecker winch truck winch
| Capacity: | 1-50 Ton |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | ATV/UTV |
recovery hydraulic winch pulling winch truck winch (planetary type)
| Capacity: | 1-50 Ton |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Application: | ATV/UTV |
custom built 30 ton free fall hydraulic winch hoisting hydraulic winch with free fall function
| Capacity: | 1-100 Ton |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic Winch With Free Fall Function |
| Application: | Mining Machinery, Construction Machinery |

